Уебинар: Как мрежите за ранно детско развитие могат да бъдат катализатор за промени

logo final
Алиансът за ранно детско развитие организира онлайн семинар на 23 ноември на тема "Как мрежите за ранно детско развитие могат да бъдат катализатор за промени?" Уебинарът се провежда съвместно с Международната асоциация "Стъпка по стъпка" ISSA и международната кампания "Първите години, първи приоритет".
Аманда

Водещ на уебинара е Аманда Уелш, старши консултант в Network Impact. Аманда има 20-годишен изследователски опит в сферата на информационните стратегии, мониторинг, политики и застъпничество.

Целта на предстоящия семинар е да подкрепи работата на Алианса за ранно детско развитие. И да предостави възможност за споделяне на опит с функционирането на подобни мрежи, включително анализ и планиране на бъдещи действия.

Организацията Network Impact е създадена през 2006 г. с мисията да представя развитието и използването на мрежи за постигане на промени в социалната сфера. Сред клиентите им са Министерство на образованието на САЩ, Германската агенция за международно развитие, фондацията на Бил и Мелинда Гейтс и много други. През 2020 г. Network Impact изготвя доклада The Network Advantage: How Regional Networks Catalyze Impact in Early Childhood Development, който проучва регионалните мрежи за ранно детско развитие в Европа, Азия и Африка.

Уебинарът ще се състои на 23 ноември, от 16:00 до 17:30 ч., и ще се проведе на английски език. Осигурен е превод.

За да се регистрирате за участие, моля попълнете формата за регистрация на следния линк:

Още публикации

1 video uchastnitsi

Грижата за ранното детско развитие – мисията на АРДР

„Алиансът за ранно детско развитие е една от най-важните коалиции в сферата на правата на децата в България. Това са над 50 организации с изключително богата експертиза. УНИЦЕФ е партньор на Алианса от самото начало на неговото формиране“, казва Ваня Кънева, консултант по ранно детско развитие в УНИЦЕФ България.

kid 1508121 1280

Добри практики в ранната детска интервенция 

За България липсват точни данни за броя на засегнатите деца. По международни оценки става дума за между 10 и 20% от децата, при които се наблюдават различни по тежест затруднения и не се следва типичното развитие. Причините за това могат да бъдат както биологични фактори, така и фактори на средата.