Визия за децата в България
Експерти обсъдиха добри практики и възможни промени в грижата за най-малките
Експерти обсъдиха добри практики и възможни промени в грижата за най-малките
„Успехът на мрежите зависи от създаването на ползи за нейните членове, които се генерират постоянно с течение на времето. Това могат да бъдат индивидуални ползи или колективни, тоест предимства за мрежата като цяло“. Това заяви Аманда Уелш по време на онлайн семинар на тема „Насърчаване на активността в мрежата“.
Постоянна междуведомствена работна група за политиките за ранно детско развитие стартира дейността си през ноември. Началото бе поставено с първото заседание в Министерството на образованието и науката, определено със заповед N Р-191 от 13.10.23 на министър-председателя на България
Подобряването на грижите за най-бедните деца трябва да е фокус на цялото общество – около това се обединиха участниците в заключителното събитие по проект „Застъпничество за деца от 0 до 3 години, живеещи в бедност“.
Държавната агенция за закрила на детето започна процес по създаване на Национална стратегия за детето до 2030 г.
Кампанията „Първите години, първи приоритет“ ще търси подкрепа за ранното детско развитие от кандидатите за депутати в Европейския парламент.
На 18 и 19 май 2023 г. в зала „Централ“ на хотел „Форум“ в София се проведе Конференция на бъдещето на Алианс за ранно детско развитие (АРДР), в рамките на проект „Към по-добър Алианс за ранно детско развитие“, изпълняван от фондация „За Нашите Деца“ и финансиран от фондация „Тръст за социална алтернатива“.
На 28 март е първият от серия уебинари за детското развитие в контекста на борбата с климатичните промени
„Алиансът за ранно детско развитие е една от най-важните коалиции в сферата на правата на децата в България. Това са над 50 организации с изключително богата експертиза. УНИЦЕФ е партньор на Алианса от самото начало на неговото формиране“, казва Ваня Кънева, консултант по ранно детско развитие в УНИЦЕФ България.
Експерти обсъдиха законопроекта за преминаване на детските ясли към МОН